Politsei hoiatab kraanivee kvaliteeti kontrollivate kelmide eest

Põlva politsei hoiatab inimesi kelmide eest, kes esinevad kraanivee kvaliteedi kontrollijatena ja pakuvad kõrge hinna eest veefiltri paigaldamist.

Neljapäeval, 9. augustil pöördus Räpina konstaablijaoskonda eakas naine, kes teatas, et hommikul saabusid tema korteriukse taha kaks noormeest. Umbes 20ndates eluaastates mehed tutvustasid end ülikooli spetsialistidena, kes mõõdavad kraanivee kvaliteeti.

Naine lubas neil tuppa tulla, millele järgnes kraanivee testimine. Mehed teatasid, et vesi on lubjane ning soovitasid paigaldada 1400-eurone veefilter. Et kliendiks oli pensionär, pakkusid noored naisele filtri paigaldamist soodushinnaga 700 eurot. Tehingu sõlmimiseks küsiti naise pensionitunnistust ja sooviti allkirju erinevatele dokumentidele.

Noormeeste tegevus kergitas naises küsimuse nende tegevuse tegeliku eesmärgi ja seaduspärasuse kohta ning päris telefonitsi sugulaselt nõu toimuva kohta. Naine sai sugulaselt kinnitust, et suure tõenäosusega on noormeeste näol tegu kelmidega ning saatis nad kiiremas korras korterist minema, pääsedes seeläbi ohust langeda võimaliku kuriteo ohvriks.

Põlva politseijaoskonna politseileitnant Arvo Turba ütles, et sarnaseid teateid väidetavatest veemõõtjate ja vee kvaliteedi kontrollijatest on laekunud ka mujalt Eestist. «Politsei soovitab inimestel informeerida oma eakamaid lähedasi kelmidest ja nende tegutsemismallidest, kuivõrd ohvriteks valitakse enamasti just vanemad inimesed,» sõnas Turba.

Erinevatel ajaperioodidel on politsei saanud teateid kelmidest, kes müüvad võltsitud saagisid, pakuvad olematut hästitasustatud töökohta välismaale, kauplevad suveniirrahaga, pakuvad väärtusetuid ehteid hinnaliste pähe, kaubitsevad varastatud generaatoritega ning püüavad sisse pääseda korteritesse, esinedes erinevate ametkondade spetsialistidena.

Allikas: Tartu Postimees