Veefirmad korraldavad mootorikütuse ostuks ühishanke

Eesti Vee-ettevõtete Liitu (EVEL) kuuluvad 22 vee-ettevõtet kuulutasid mootorikütuse ühisostuks välja rahvusvahelise riigihanke, millel osalemiseks on aega aprilli lõpuni.

„Peamine hanke välja kuulutamise põhjus on ikka majanduslik – vee-ettevõtted loodavad ühishankega saada võimalikult soodsat hinda, hulgi ostes on iga kaup ja teenus ju odavamad,“ ütles EVELi tegevdirektor Vahur Tarkmees pressile saadetud teates.

„Meil on tegelikult värske ja hea kogemus olemas – ligi 30 EVELi liikmesettevõtet tarbib täna mulluse eduka ühishankega ostetud soodsat elektrienergiat.“

Tarkmees lisas, et samuti nagu elektrienergia ostu puhul, annab ka mootorikütuste hulgiost vee-ettevõtetele võimaluse oma igapäevaseid kulusid madalamal hoida ning see peaks omakorda kajastuma ka tarbijatele saadetavates veearvetes.

Ostetavaks mootorikütuseks on bensiinid 95 ja 98 ning nii suvine kui ka talvine diislikütus, edukas pakkuja peab tagama kütusekaartide alusel arveldamise kütuse ja võimalusel ka kaupade ning teenuste eest.

Ühishankega liitunud vee-ettevõtete eeldatav aastane tarbitav mootorikütuste kogus on umbes 750 000 liitrit, millest diislikütus moodustab kaks kolmandikku.

Allikas: delfi.ee