Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) kutsub huvilisi 24. ja 25. mail 2019. a toimuvatele AVATUD REOVEEPUHASTITE PÄEVADELE

Eesti Vee-ettevõtete Liidu pressiteade

6. mai 2019. a

Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) kutsub huvilisi 24. ja 25. mail 2019. a toimuvatele AVATUD REOVEEPUHASTITE PÄEVADELE.

Eriti on oodatud noored, kellel on käsil tulevase elukutse valik! Vee-ettevõtted vajavad noori teotahtelisi inimesi, et tagada veesektori areng. Selleks, et vee-ettevõtluses töötada on vaja huvi teema vastu ja vastavat haridust. Seetõttu väga oodatud just gümnaasiumide lõpuklasside õpilased. Tulge koos perega või klassiga!

Avatud uste päeval saab näha, kuidas tarbitud vesi jõuab reoveepuhastisse ja milliseid põnevaid tehnoloogilisi lahendusi kasutatakse selleks, et reoveest saaks jälle puhas vesi, mida võib julgelt keskkonda tagasi suunata. Näidatakse, millisel viisil eraldatakse reoveest sete ja mida sellega edasi tehakse. „Kindlasti kuuleb huvitavaid lugusid reoveepuhasti töös ettetulevatest üllatustest ja näeb asju, mida inimesed on kanalisatsiooni visanud/kaotanud (nt aluspesu, prillid, ehted, raha jpm)“, sõnas EVEL tegevjuht Pille Aarma. Kuulsust on kogunud AS Pärnu Vesi sellealane väljapanek.  

Ekskursioonidele oodatakse kooliõpilasi klasside või perega, täiskasvanuid ja lapsi. Koolidele mõeldes on sel aastal uksed avatud ka tööpäeval (reedel, 24. mail). „ EVEL-i tihe koostöö Eesti ülikoolide ja Järvamaa Kutsehariduskeskusega on andnud teadmise, et koolid on sunnitud sulgema erialasid, mis valmistavad ette tulevasi veekäitluse operaatoreid. Samal ajal on aga vee-ettevõtjad mures järelkasvu puudumise pärast. Õpilaste kaasamise tähtsustamisega loodame äratada noortes huvi keskkonnakaitse ja iseäranis veekäitluse vastu“ selgitas Pille Aarma.

Avatud uste päevaga on ühinenud: AS Tallinna Vesi, AS Emajõe Veevärk, OÜ Jõgeva Veevärk, OÜ Kose Vesi, AS Matsalu Veevärk, AS Pärnu Vesi, OÜ Saarde Kommunaal, AS Viimsi Vesi, AS Võru Vesi, AS Haapsalu Veevärk ja AS Tartu Veevärk. Ettevõtete nimekiri võib veel täieneda.

Täpsemat infot leiab EVEL kodulehelt: https://evel.ee/avatud-reoveepuhastite-paev-2019/.

Et huvilistel oleks lihtsam puhasti õiget asukohta leida, siis on koostatud kaart täpsete asukoha koordinaatidega: https://drive.google.com/open?id=1RvflPEtreeFhiR_CFzhYDMh2e7bi1x8Y&usp=sharing

Võimalik on kokku leppida külastus ka mõneks muuks sobivaks kuupäevaks. Sel juhul tuleb ühendust võtta konkreetse vee-ettevõttega. 

Lisainfo:

Pille Aarma
EVEL tegevdirektor
telefon: +372 55 466 71
e-post: pille.aarma@evel.ee

Irina Vahtra
EVEL kommunikatsioonijuht
telefon: +372 5648 3211
e-post: irina.vahtra@evel.ee