Eesti Vee-ettevõtete Liit teatab, et homseni (5-7.03.2019) toimub Tallinnas rahvusvaheline üritus ravimijääkide teemal

Pressiteade
6. märts 2019. a

Eesti Vee-ettevõtete Liit teatab, et homseni (5-7.03.2019) toimub Tallinnas rahvusvaheline üritus ravimijääkide teemal. Tegemist on INTERREG projekti CWPharma teise rahvusvahelise töötoaga. Projekti käigus töötatakse välja meetmed, mille abil vähendada ja/või vältida ravimijääkide sattumist Läänemerre.

5. ja 6. märtsil toimuvad arutelud on suunatud projektis osalevatele partneritele (15 partnerit) ja kaaspartneritele (kokku 20 kaaspartnerit) Eestist, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Taanist, Poolast, Lätist.

Tegemist on esimese kohtumisega peale projekti avamist, kus käsitletakse seniseid tulemusi ja analüüsitakse tekkinud probleeme. Praeguseks on tööle saadud 3 süvapuhastuse pilootseadet, mis on võimelised ravimijääke eemaldama ning vaikselt jõutakse etappi, kus üritatakse leida  vastavatele seadmetele optimaalsed töörežiimid, et vähendada kaasnevaid kulusid ja tõestada, et ravimite eemaldamine ei pea olema kallis.

Neljapäevane päev (7.03.11) on suunatud kõigile huvilistele, kes tunnevad muret ravimijääkide üle keskkonnas. Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimuvad projekti ja selle vahetulemusi tutvustavad ettekanded ning arutelud.  Esinevad Noora Perkola Soome Keskkonnainstituudist, Katariina Viik Eesti Keskkonnaministeeriumist ja mitmed teised tunnustatud spetsialistid.

Täpsem ajakava leiate lingil: SIIN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Täiendav informatsioon:

Erki Lember
CWPharma projekti juhtekspert
Tel +372 53585360
E-post: erki.lember@tktk.ee

Irina Vahtra
EVEL kommunikatsioonijuht
Tel: +372 5648 3211
E-post: irina.vahtra@evel.ee