EVEL: Eesti Vee-ettevõtete Liit annab tänasel tunnustussündmusel Rapla Kultuurikeskuses kätte traditsioonilised auhinnad ja tunnustab ühistegevusse panustajaid ning tublisid tööinimesi.

Pressiteade

17. november 2017

EVEL: Eesti Vee-ettevõtete Liit annab tänasel tunnustussündmusel Rapla Kultuurikeskuses kätte traditsioonilised auhinnad ja tunnustab ühistegevusse panustajaid ning tublisid tööinimesi. Elutöö auhinnale kandideerivad kümme ja auhinnale Aasta Veetegu neli kandidaati.
Elutöö auhinna väljaandmisega soovib EVEL tunnustada inimest, kes on Eesti veemajandussektori arengule pühendanud tähelepanuväärse osa oma elust ja tööalasest tegevusest ning jätnud tunnustust vääriva jälje veemajanduse arengusse. Auhinnaga Aasta Veetegu soovime tunnustada hea joogivee ja/või puhta keskkonna nimel tehtud tegusid ning tutvustada neid laiale üldsusele.

Elutöö auhinnale kandideerivad Paide Vee juht Jaan Madis, dotsent Jaan Karu, Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv, Rakvere Vee juht Urmas Krikk, projekteerija Erni Metsal, meditsiinidoktor Küllike Birk, KIK juhataja Veiko Kaufmann ning veemajanduse arendajad Heiki Arro, Meelis Kaseväli ja Jüri Rahu.

Auhinnale Aasta Veetegu kandideerivad AS Tallinna Vesi alternatiivse veevarustuse rajamisega Õismäe ja Mustamäe elanikele, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium määrusega nr 57 veearvestite taatluskehtivusaja kaasajastamisega, Keskkonnaministeerium määrusega nr 24 reoveesettest toote valmistamise võimaluse loomisega ja Järvamaa Kutsehariduskeskus Veekäitlusoperaatori kutseõppe avamisega.

Mõlemas kategoorias valisid esitatud nominentide seast võitjad elektroonilise hääletuse teel kõikide Eesti Vee-ettevõtete Liiduga (EVEL) liitunud 74 veemajandussektori ettevõtete esindajad.

Täna Rapla Kultuurikeskuses toimuv pidulik auhinnatseremoonia on järjekorras juba kuues omataoline, varasematel aastatel pälvisid Elutöö auhinna Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor tehnikadoktor Harald-Adam Velner, Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Aleksander Maastik, AS Kuressaare Veevärk kauaaegne juht Illar Noot, ehitusinsener Enn Tõnisberg ja tehnikadoktor Heino Mölder. Aasta Veeteo auhinna on varasemalt pälvinud AS Tallinna Vesi, AS Viimsi Vesi, Põlva Vesi AS, OÜ Strantum ja AS Matsalu Veevärk.

Eesti Vee-ettevõtete Liit
 (www.evel.ee) ehk EVEL on 1995. aastal loodud üleriigiline ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kaudu teenust osutavate vee-ettevõtjate ja sama tegevusalaga seotud teiste ettevõtjate vabatahtlik ühendus. EVELisse kuulub 47 vee-ettevõtet ja 27 vee-alaga seotud ettevõtet.

 

Vahur Tarkmees,
EVELi tegevdirektor
Tel: +372 530 92 153
e-post: vahur.tarkmees@evel.ee

Täiendav informatsioon:

Irina Vahtra
EVELi kommunikatsioonijuht
Tel: +372 5648 3211
e-post: irina.vahtra@evel.ee

logo eestiVesi annab elu!