EVEL: Reedel ja laupäeval saab külastada mitmeid Eesti reoveepuhasteid!

Eesti Vee-ettevõtete Liidu pressiteade

22. mai 2019. a

Reedel ja laupäeval saab külastada mitmeid Eesti reoveepuhasteid! Tule perega, võta sõber kaasa ja saad teada, kuidas reoveest saab jälle puhas vesi.

Eesti Vee-ettevõtete Liit (EVEL) kutsub huvilisi 24. ja 25. mail toimuvatele AVATUD REOVEEPUHASTITE PÄEVADELE. Avatud uste päeval saab näha, kuidas tarbitud vesi jõuab reoveepuhastisse ja milliseid põnevaid tehnoloogilisi lahendusi kasutatakse selleks, et reoveest saaks jälle puhas vesi, mida võib julgelt keskkonda tagasi suunata. Saab näha, millisel viisil eraldatakse reoveest sete ja mida sellega edasi tehakse. „Kindlasti kuuleb huvitavaid lugusid reoveepuhasti töös ettetulevatest üllatustest ja näeb asju, mida inimesed on kanalisatsiooni visanud/kaotanud (nt aluspesu, prillid, ehted, raha jpm)“, sõnas EVEL tegevjuht Pille Aarma. Kuulsust on kogunud AS Pärnu Vesi sellealane väljapanek.  

Avatud uste päevaga on ühinenud: AS Tallinna Vesi, AS Emajõe Veevärk, OÜ Jõgeva Veevärk, OÜ Kose Vesi, AS Matsalu Veevärk, AS Pärnu Vesi, OÜ Saarde Kommunaal, AS Viimsi Vesi, AS Võru Vesi, AS Haapsalu Veevärk ja AS Tartu Veevärk. Ettevõtete nimekiri võib veel täieneda.

Täpsemat infot leiab EVEL kodulehelt: https://evel.ee/avatud-reoveepuhastite-paev-2019/.

Et huvilistel oleks lihtsam puhasti õiget asukohta leida, siis on koostatud kaart täpsete asukoha koordinaatidega: https://drive.google.com/open?id=1RvflPEtreeFhiR_CFzhYDMh2e7bi1x8Y&usp=sharing

Võimalik on kokku leppida külastus ka mõneks muuks sobivaks kuupäevaks. Sel juhul tuleb ühendust võtta konkreetse vee-ettevõttega. 

Lisainfo:

Pille Aarma
EVEL tegevdirektor
telefon: +372 55 466 71
e-post: pille.aarma@evel.ee

Irina Vahtra
EVEL kommunikatsioonijuht
telefon: +372 5648 3211
e-post: irina.vahtra@evel.ee