Kuidas kodumajapidamised reovett mõjutavad?
Kuidas võib igapäevane majapidamine reovee kvaliteeti mõjutada? Milliseid aineid ei tohi kindlasti kanalisatsiooni visata? Milles inimesed tihti kodudes eksivad? Millega on reovee käitlejatel seetõttu enim probleeme?
Ajakirja Eesti Loodus artiklis “Kuidas kodumajapidamised reovett mõjutavad?” käsitletakse lihtsaid, olulisi ja sageli ignoreeritud tõdesid, kuidas igaüks meist saaks ummistusi vältida, torusid säästa ning eelkõige puhtamasse keskkonda panustada. Sõna saab ASi Tallinna Vesi keskkonna ja jätkusuutlikkuse juht Priit Kappak, kes toob esile peamised kodumajapidamistes tehtavad vead ning annab nõu, kuidas oma kodust veemajandust paremini ja jätkusuutlikumalt hallata.
Lõik artiklist: “Peale kogemata klosetipotti sattunud asjade, näiteks telefonid, ehted, võtmed, mänguasjad jms, peetakse tihtipeale normaalseks lasta potist alla ka hügieenitarbeid, toidujäätmeid, sigaretikonisid, põrandalappe jms ning riideid ja meditsiinitarbeid, nagu maskid, süstlad ja ravimipakendid. Mõnikord leidub kanalisatsioonis asju, mis tekitavad küsimuse, kuidas need on üldse sinna sattunud.”
Loe pikemalt: Eesti Loodus
Foto: Naja Bertold Jensen, Unsplash