EVEL viib läbi projekti “Nigeeria veemajanduse haridusprojekti (Development and Implementation of the Nigeria Water Education programm) teostatavuse paikvaatlus.”.

EVEL viib läbi projekti “Nigeeria veemajanduse haridusprojekti (Development and Implementation of the Nigeria Water Education programm) teostatavuse paikvaatlus.”.

Projekti eesmärk on ettevalmistavad  tegevused veemajandusliku haridusprogrammi väljatöötamiseks ja võimalikuks käivitamiseks Nigeerias. Visiidi  käigus hindavad EVELi eksperdid Vahur Värk (projektijuht ja osanik Entec Eesti OÜ-s) ja Erki Lember (TKTK lektor ja TTÜ doktorant) koostöös Nigeeria ekspertidega veemajandusliku haridusprojekti teostatavust riigis.  Visiidi  tulemusena valmib eksperthinnang haridusprojekti realiseerumise võimalikkusest. Eksperthinnang sisaldab erinevatest projektipiirkondadest (Lagos, Uyo ja Abuja) kogutud teavet huvirühmade arvamustest, hoiakutest ja huvist haridusprojekti teostamiseks. Samas vaadeldakse olemasoleva veetaristu olukorda ja majandamist ning tehakse järeldused ning ettepanekud Eesti riigi doonoritele otsustamiseks haridusprojekti toetamise ja elluviimise osas. Reis Nigeeriasse toimub 05.-16. märts 2017. Reisi kokkuvõttega saab tutvuda 22. märtsil 2017 rahvusvahelise Veepäeva üritusel Energia avastuskeskuses Tallinnas.

Projekti kogumaksumus on 15 000 eurot, mis finantseeritakse Eesti Välisministeeriumi Arengukoostöö projektide vahenditest.

Projekti koostööpartnerid on Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Välisministeerium ja MTÜ Pan African Vision for the Environment (PAVE).

Täiendav informatsioon:
 
Vahur Tarkmees, EVELi tegevdirektor
Tel: +372 530 92 153; e-post: vahur.tarkmees@evel.ee

EVEL SUUR LOGOeesti arengukoostööpave