“Ringvaates” selgus, et veeautomaadi vesi sisaldab palju baktereid

Pühapäeval, 22.märtsil oli rahvusvaheline veepäev ning “Ringvaates” käisid Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja Rene Reisner ja Keskkonnauuringute Keskuse ekspert Mailis Laht rääkimas, missugune vesi on puhas.

“Ringvaate” stuudiosse olid Keskkonnauuringute Keskuse ekspert Mailis Laht toonud pudelid, mis sisaldasid erinevat vett, ja karbikesed erinevate bakteritega.

“Need on hästi tavalised veed. Kolm tükki on sellised, mida me igapäevaselt joome, ja kolm tükki on sellised, mis jäävad meie tegevusest järgi, ehk solgid või kus me siis ujume või mida me võime looduses kohata,” rääkis Laht.

Veepudelites oli kraani- ja basseinivesi, veeautomaadist võetud vesi, rabavesi, saastunud kraavivesi ja puhasti väljalaskevesi.

Veeautomaadist võetud vees sisaldus üllatuslikult palju baktereid, sest see oli hooldamata. “Me ei saa kannudel ja veeautomaatidel lasta lihtsalt seista, et me neid ei hoolda, et see vajab hooldust,” tõdes Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja Rene Reisner.

Reisneri sõnul ohustavad meid kõige rohkem veed, mida me ise kasutanud oleme ja mille kanalisatsiooni lasknud. “Ei maksa arvata seda, et kanalisatsioonitoru on üks põhjatu toru, kuhu kõik asjad ära kaovad,” ütles Reisner. Laht lisas, et paljusid aineid ei puhasta välja ükski Eesti reoveepuhasti.

http://etv.err.ee/v/meelelahutus/ringvaade/ringvaate_lood/3a7fb1e4-7f5a-4bde-87a3-008a5e5b5124