Tallinna Vesi asub trahvima omavolilisi veetarbijaid

3. august 2016, Postimees

BNS

AS Tallinna Vesi plaanib alates oktoobrist hakata kasutama õigust nõuda hüvitust inimestelt, kes kasutavad omavoliliselt ilma lepingut sõlmimata kanalisatsiooni või ühisveevärgi teenust, vahendas BNS.

«Kinnistusisese torustiku ühendamise eelduseks on liitumisleping, võimaldades reovee äravoolu. Teenuste tarbimise eelduseks on teenusleping, võimaldades puhast kraanivett. Lepinguta tarbimine on omavoliline tarbimine ehk vargus,» teatas Tallinna Vesi.

«Kutsume inimesi üles esitama avaldus lepingu sõlmimiseks hiljemalt septembri lõpuni, ilma et rakendaksime seadusest tulenevat õigust hüvituseks. Inimestel tuleb tasuda vaid seni tarbitud teenuste eest,» ütles pressiteate vahendusel Tallinna Vee klienditeeninduse juht Sirje Spiegelberg.

Ta rääkis, et liitumis- või teenuslepinguta teenuste kasutamine pole alati pahatahtlikkusest tingitud. «See võib olla saanud alguse teadmatusest. Inimesed võibolla pole mõistnud, et teenuse tarbimiseks peab olema nii liitumis- kui teenusleping,» ütles Spiegelberg.

Igal juhul tuleb omavoliline tarbimine aga varem või hiljem ilmsiks. Omavolilise teenuse tarbimise korral on vee-ettevõttel õigus nõuda hüvitussumma sisse täies ulatuses ning katkestada teenus kuni uue liitumis-või teenuslepingu sõlmimiseni, märkis veefirma.

«Tallinna Vesi ei soovi valmistada klientidele ebamugavusi, ent nagu poes makstakse saia-leiva eest, tuleb tasuda ka vee- ja kanalisatsiooniteenuse eest. Vastasel juhul maksaksid omavolilise tarbimise kahjud kinni lepingut omavad tarbijad kõrgema hinna näol koos vee-teenust pakkuva ettevõttega,» teatas veefirma.

Viite artiklile leiate SIIT.

Tallinna Vesi. Foto: Jaanus Lensment/Postimees